![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjqsahvQuztR0VPWzHBsvyAbuhU8Pr8VQQifSglwkWqq5QRWdj80fwJa4rpJ6gZPtYwfpRXbIygX80LRrrb2UHoFxUKjkSofQ98ZzRTNa_N9rRIbryQBmTXTmKdw94ZJYNC8iLNc_wJkTw/s1600/paraskinia.jpg)
Το 4ο Φεστιβάλ ...
«Φτερά στους νέους δημιουργούς» θα πραγματοποιηθεί τον Μάιο 2014 στο θέατρο Eliart.
Το Φεστιβάλ προσκαλεί νέους καλλιτέχνες - θεατρικές ομάδες, σκηνοθέτες, συγγραφείς, ηθοποιούς - να δημιουργήσουν και να παρουσιάσουν με τον δικό τους τρόπο στη σκηνή του ELIARΤ, μία κωμωδία Ελληνικού ή ξένου ρεπερτορίου ή μία νέα επιθεώρηση που να σατιρίζει την σύγχρονη πραγματικότητα.
Η Κριτική Επιτροπή του Φεστιβάλ, που θα αποτελείται από διακεκριμένους ανθρώπους της τέχνης, θα ψηφίσει και θα βραβεύσει την καλύτερη παράσταση. Η βραβευμένη παράσταση θα παιχτεί στο θέατρο Eliart το Σεπτέμβρη του 2014, επιτυγχάνοντας με αυτό τον τρόπο την καλύτερη προβολή της.