![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhAOCOT7h0GcScHvujWu9ku4kQ_cy7qSbbWpxkB6LGYYnzzFzWLpq_T2hVNlrySdjJQ3cfI0IxQ1MjUa42iLaExgXTr-h1A4Vev-LqGmsF9RiDit1vBn2CgeI4XtmnjGkCMlmWtw1ETuyc/s1600/paraskinia1.jpg)
Συγκεκριμένα...
, ο κιθαρίστας του θρυλικού συγκροτήματος θα επιχειρήσει να διηγηθεί στα παιδιά όλου του κόσμου το πώς αγάπησε τη μουσική, η οποία έγινε τελικά ολόκληρη η ζωή του.
, ο κιθαρίστας του θρυλικού συγκροτήματος θα επιχειρήσει να διηγηθεί στα παιδιά όλου του κόσμου το πώς αγάπησε τη μουσική, η οποία έγινε τελικά ολόκληρη η ζωή του.
Όπως λέει και στον υπότιτλο του βιβλίου πρόκειται για «την ιστορία του παππού μου και της πρώτης μου κιθάρας».
Την εικονογράφηση έχει επιμεληθεί η κόρη του Θεοδώρα Ρίτσαρντς.
Ο Κιθ Ρίτσαρντς δηλώνει πια έτοιμος για συγγραφή παιδικών βιβλίων. Πρόσφατα άλλωστε απέκτησε το πέμπτο εγγόνι του και είναι πλέον ένας έμπειρος παππούς.