Ελύτης
Αυτά τα λόγια ...έγραψε ο μεγάλος μας ποιητής για τον έρωτα, τον ανεκπλήρωτο έρωτα που λιώνει από μέσα τον άνθρωπο και τον κάνει έρμαιο. Για έναν τέτοιο έρωτα μιλάει και η αριστουργηματική νουβέλα του Στέφαν Τσβαιχ, Το Γράμμα μιας Άγνωστης.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhA0z6nwQWmOThPgvg44yLE9gyR6m7D-5-60UjfGthcnqj0dF9UdMzo1khgyBBgY3tgRow6XUstOfuYwxySYMWtwoxA_syzUxCR-b2DQWAns19ptw_X715Dpg-Q4l0-D0TS-jABL1fli4NM7RSCyM4o7WUGl0Tu5Ki7Fxeuc_10WZnDFne8tWNVIkpJOsea/w640-h486/Picsart_23-10-26_19-52-35-674.jpg)
Για 3η χρονιά η Χάρις Συμεωνίδου θα ερμηνεύσει αυτή την άγνωστη, σφόδρα ερωτευμένη γυναίκα που αποφασίζει να στείλει ένα τελευταίο γράμμα στον έρωτα που σημάδεψε τη ζωή της.
Από 3 Νοεμβρίου και κάθε Παρασκευή, εκτός 17 και 24/11, στις 21:00,στο Χώρο Τέχνης Ηχόδραση. Γενναίου Κολοκοτρώνη 12, Κουκάκι
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjRwWjxrV9nIYg6GbfnLQxSZGtTQBSBw2zBpoNP912pFHKYPIjr-TYVfU0WKyNc6AEab_lFBCivxZxLtmd_M1k6VkopBlx2UT5HCdthOTjrXgihRaXiF09os6imUERiZn8WONxkzN99Fhw_xt-kuQ46wo-6gRLUVQVAr2MsDO3K5CfRGUWZT4D5YFhsU7fU/w480-h640/Picsart_23-10-25_13-17-16-122.jpg)
Απαραίτητη κράτηση θέσεων: 6940739441
Ταυτότητα παράστασης :
Ερμηνεία – Σκηνοθεσία: Χάρις Συμεωνίδου
Αφήγηση – Μετάφραση : Νίκος Τουλιάτος